Bez kategorii

Błędy budowlane mogą drogo kosztować!

Realizacja projektu budowlanego wiąże się nie tylko z wysokim nakładem finansowym, ale również z odpowiedzialnością. Gotowy obiekt musi spełniać określone normy techniczne i budowlane, a co najważniejsze, znaleźć odbiorców.

Estetycznie wykonane budynki oraz lokalizacja to jednak za mało, żeby pozyskać klientów. Osoby, które decydują się na zakup nieruchomości często oczekują solidnego, starannego wykonania. Nowa nieruchomość to wysoka cena, zatem oczekiwania kupujących są równie wysokie. Poważne usterki, niestaranne wykonanie sprawia, że wykonawca oraz inwestor nie tylko tracą reputację, ale również mogą ponieść wysoką karę, jeśli sprawa zostaje skierowana do sądu. Jak zatem ustrzec się przed błędami? Można skorzystać z usługi audytów budowlanych. Na czym one polegają?

budowa

Specjaliści oceniają każdy etap budowy pod kątem dokumentacji projektów, jak również robót budowlanych. Sprawdzana jest m.in. zgodność z projektem czy zastosowane rozwiązania. Opiniowana jest także jakość kadry pracowniczej. Czasem zdarza się tak, że błędy budowlane powstają na skutek doboru nieodpowiednio wykwalifikowanych pracowników budowlanych. Niekiedy firmy wykonawcze chcą oszczędzać na materiałach budowlanych, wybierając te o gorszej jakości. Błędy wynikłe z takiego zaniedbania mogą mieć poważne konsekwencje. Audyty budowlane pozwalają na wczesne wykrycie tego typu błędów oraz ich eliminacje.

Dodaj komentarz