Bez kategorii

Jak działa telefon IP

Jak głos przez IP (VoIP) działa i dociera do odbiorcy jest tajemnicą dla większości małych właścicieli biznesowych a także pracowników. Ale, jeżeli rozumiesz jak to działa, możesz łatwiej użyć technologii do korzyści twojego przedsiębiorstwa.

Rozmowy analogowe, czyli głos zostają przerobione na cyfrowe pakiety danych. Pakiety podróżują jak każdy inny typ danych. Identycznie podróżują takie pakiety e-maila, przez publiczny Internet i/lub jakiś prywatny Protokół Internetu (IP) w sieci. Używając usługi VoIP, możesz zadzwonić na telefony stacjonarne albo też telefony komórki. Możesz też zadzwonić komputer – komputer. Możemy tego dokonać używając zarówno komputerowego mikrofonu i słuchające przez głośniki komputera albo słuchawki, jak też wyspecjalizowanych aparatów telefonicznych ( dla VoIP) a gdy używamy specjalistycznych Routerów lub bramek zwykłych telefonów stacjonarnych.

Dla dokładnej oceny ekonomicznej całej tej technologii trzeba zważać, że możesz zarobić lub zaoszczędzić dzwoniąc wyłącznie do telefonów stacjonarnych. Wszystko co potrzebujesz jest analogowy telefoniczny adapter włączony do twojej sieci ( bramka VoIP lub Router). Aby zapewnić najlepszą jakość głosu i bezpieczeństwo, należy rozważyć używanie twojego VoIP albo innego systemu komunikacji na prywatnej sieci IP.
Jak VoIP Pracuje dla Twojego Biznesu?

VoIP zarabia na siebie, a twój biznes jest prosty; przez dodawanie rozmów telefonicznych do sieci danych, zmniejszysz koszty, ulepszysz produktywność i poprawisz współpracę i kontakt z klientami lub pracownikami czy też kooperantami.
Zaoszczędzisz pieniądze korzystając z jednej sieci, zamiast dwóch. Możesz łatwo dodać też korzystanie z tego systemu VoIP za pomocą sieci bezprzewodowych WiFi czy też GSM za pomocą telefonów komórkowych wyposażonych w te opcje ( smartfony), zaoszczędzasz w ten sposób pieniądze i daje tobie więcej elastyczności w pracy.
Uzyskasz możliwość korzystania z twojego systemu komunikacji z domu albo w podróży przez Ciebie ale też Twoich pracowników. Telefony IP i WiFi łączą łatwo użytkowników do twojego systemu komunikacji ale też do zasobów danych, takie jak informacja klienta, kiedy oni są w magazynie, na stronie sklepu internetowego, albo, gdziekolwiek indziej. Wszędzie mogą łatwo uzyskać dostęp do twojej sieć danych drogą radiową.

Zunifikowane rozwiązania komunikacji dla małych biznesów wychodzą poza podstawowe możliwości VoIP poprawiając współpracę. Z jednolitym rozwiązaniem komunikacji, pracownicy mogą łatwo komunikować się głosowo, przez rozmowę wideo, konferencję Www czy też wysyłając wiadomość. Pracownicy mogą współpracować używając każdą technologię indywidualnie albo wszystkie równocześnie.

Dodaj komentarz