Bez kategorii

Parę zdań o zegarku.

Zegarki są bardzo starym wynalazkiem, który służy ludziom na całym świecie już od setek lat. Na przełomie wieków zegarek przeszedł swoistą rewolucję. Początkowo, jak każdy z pewnością wie, godzinę wskazywały po prostu wskazówki, metalowe druciki napędzane małym mechanizmem, który wprawiany był w ruch dzięki pokrętłom.

Po pewnym czasie mechanizm wskazówkowy został zastąpiony mechanizmem elektrycznym. Zamiast wskazówek wyświetlane były liczby. Zegarki mechaniczne są łatwe w obsłudze i w użyciu. Wystarczy spojrzeć i już zna się aktualną godzinę. Obecnie do mody ponownie wróciły zegarki tradycyjne, uznawane za szczyt kunsztu zegarmistrzowskiego. Ceny zegarków od najlepszych firm wahają się zazwyczaj w granicach kilku tysięcy złotych choć często spotyka się niebotyczne ceny przewyższające sto tysięcy złotych.

Na taki zegarkowy luksus stać naprawdę niewielu a szczęśliwy posiadacz takiego cuda z pewnością w ogóle nie ściąga go z nadgarstka. Szkoda byłoby przecież zgubić tak cenną i piękną rzecz.

Dodaj komentarz